كتاب هفته؛ نسخه كاغذي ايبنا تاريخ انتشار:24/12/1393 15:43

پدیده‌های فرهنگی مانند سایر پدیده‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و... دستخوش تغییر و تحولی خواسته و ناخواسته می‌شوند و معمولا، تغییرات خودخواسته بر مبنای ارزیابی‌ها و پژوهش‌هایی صورت می‌گیرند که در پی محصولی بهتر و کارآمدترند. نشریه کتاب هفته که سابقه‌ای طولانی در حوزه نقد و اطلاع‌رسانی کتاب در کشور دارد هم به عنوان پدیده‌ای فرهنگی، هرگز بی‌نیاز از تغییر و تحول نبوده و از زمان تولدش تاکنون، بارها و بارها مشمول تغییر و تحول خواسته و ناخواسته شده است.
در واپسین روزهای سال جاری، اعلام شد که بنا به تصمیم هیأت امنای محترم موسسه خانه کتاب و به منظور صرفه‌جویی در هزینه‌ها و بهره‌گیری بیشتر از توان نیروهای کارآمد این موسسه، از ابتدای سال 1394 هفته‌نامه کتاب هفته در خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) ادغام شده و شماره بعد از این ویژه‌نامه به عنوان نسخه کاغذی ایبنا در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. قرار است گلچین گفت‌وگوها، گزارش‌ها، نقدها و... ارائه‌شده در سایت ایبنا در کتاب هفته بازچاپ و در دسترس علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی و اهالی نشر قرار گیرند. بنابراین، شماره 473(شماره پیاپی 1125) با تاریخ انتشار شنبه 23 اسفند 1393، آخرین شماره این هفته‌نامه با اعضای تحریریه فعلی است.
بدیهی است هر تصمیم و طرحی جدید در همه حوزه‌های اجتماعی، به‌ویژه در حوزه فرهنگ و رسانه، مستلزم آزمون و خطاست تا به مرور زمان صیقل بخورد و محصولی شود مطلوب، مانند همان که طراحان به دنبال آن بوده‌اند. به هر حال، باید این تغییر را به فال نیک گرفت و آرزو کرد که محتوای مطالب ارائه‌شده در این طرح جدید بتواند نظر اهل قلم و رضایت آنان را بیش از پیش جلب کند. برای همه همکارانمان در خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) و دست‌اندرکاران جدید این نشریه، سالی خوش، سرشار از سلامتی، موفقیت و سربلندی آرزومندیم.
اعضای تحریریه کتاب هفته


نظر كاربران

 

تعداد نظرات:0
تعداد مشاهده:0
اضافه كردن نظر جديد
پست الكترونيكي:
نظر:
عبارت نمايش داده شده در تصوير بالا را وارد كنيد :  
بازگشت >>